Kotviaca technika

Pomocou kotviacej techniky je možné upevnenie konštrukčných prvkov k stavebnej konštrukcii, ktorá môže byť z rôznych materiálov: betón, tehla, ľahčené stavebné hmoty, sádrokartón a pod. Podľa kotevného podkladu a požiadaviek na únosnosť treba vybrať zodpovedajúci kotviaci prostriedok: kotvy, chemické kotvy, hmoždinky. Kotviaca technika VORPA, FISCHER
Kotvy do betónu

Kotvy do betónu

Používajú sa pre ukotvenie požadovaných prvkov do betónu (železobetónu) alebo kameňa. Majú rôzne prevedenie (so skrutkou, s maticou, plášťové kotvy) a rôznu únosnosť. Vyrábajú sa z ocele s povrchovou úpravou alebo z nerezovej ocele.
Chemické kotvy

Chemické kotvy

Chemické kotvy sa používajú pre ukotvenie kovovej kotvy pomocou chemickej malty. Chemická malta je dvojzložková zmes, ktorá po zmiešaní týchto zložiek na vzduchu stvrdne. Používajú sa v prípadoch, keď miesto resp. stavebný materiál, do ktorého má byť kotva osadená, nemá požadovanú pevnosť alebo je narušený.
Hmoždiny

Hmoždiny

Hmoždinky sú najrozšírenejším upevňovacím prostriedkom. Majú široké použitie v plnom alebo dierovanom murive, betóne, dreve, plastoch... Hmoždiny bývajú väčšinou z plastu, možu byť aj kovové resp. plechové.
Online: 1
Tvorba eshop web stránky Trenčín by AM